Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Kanyár Tamás

A sportban és az életben is arra kell összpontosítanod, amit el akarsz érni!”

Kanyár Tamást, pénzügyőr főhadnagynak a triatlon lett a szenvedélye.

A verandán mindenféle extrával felszerelt versenykerékpár, a falakon a különböző díjak és   érmek, fényképeken a győzelmek pillanata.

Ilyen egy igazi sportoló szobája, környezete.

Tamás pár éve kezdte el a futótávokat növelni, mert azelőtt csak néhány kilométert futott heti 2-3 alkalommal.

Az első hosszabb távú futóversenye egy félmaraton volt 2011. novemberében Siófokon. Ott még nem az idő volt a fő szempont, hanem legyőzni magát a távot.

Aztán a sok-sok edzésnek köszönhetően sikerült javítani versenyidejét, így lett az 1 óra 50 perc körüli kezdő időből 1 óra 26 perc.

Triatlon versenyen 2013-ban indult először, rögtön egy közép távú megmérettetéssel, ami 1,9 km úszásból, 92 km kerékpárból és 21,1 km futásból állt.

Már általános és középiskolás korában is szerette a sportokat, a futás azonban nem tartozott kifejezetten a kedvencei közé.

A foci- és a kézilabda részesült előnyben, illetve egy időben az edzőtermet is látogatta, ami azonban csak fizikai erőt kölcsönzött, nem pedig általános fittséget.

Ezután kezdte el újra az úszást, majd a rövidebb távú futásokat az úrkúti focipályán.

Szerinte ez a sportág jó általános erőnlétet kölcsönöz, életérzést és szabadságot ad.

Nem zavarja a rossz idő sem, sőt, kimondottan szeret záporesőben futni, az is olyan felszabadító érzés.

A három sportág (futás, kerékpár, úszás) közül az úszás az, ami kicsit elmarad a másik kettőtől, azt folyamatosan próbálja fejleszteni.

Két-három órát, de előfordul, hogy délelőtt és délután is edz, ez kimondottan a hétvégi vagy szabadnapokon jellemző.

Sokszor láthatjuk Tamást, ahogy a falu utcáit kitartóan birtokba veszi.

Olyan is volt, hogy kerékpárral járt Úrkútról Veszprémbe a munkahelyére, oda-vissza.

"Hogy merre megy a hajó, azt nem a széljárás határozza meg, hanem a vitorlák állása." - eszerint éli életét Tamás.